Svátek zamilovaných opět po roce klepe na dveře

Svátek zamilovaných opět po roce klepe na dveře

Svátek zamilovaných opět po roce klepe na dveře. Obchodní řetězce se na tento den již několik týdnů chystají a lákají na zlevněné cukrovinky a dárečky pro zamilované.

I přesto, že se jedná o původně americký svátek, v oblibě ho mají již i Češi. A i přesto, že mnoho párů říká, že tento svátek neslaví, tak si vždy něco malého koupí. Jen tak, kdyby náhodou… ?

Známe to všichni. Jen málokdo odolá krásně zabaleným cukrovinkám, které na nás z regálů přímo volají. Nenechte se však krásným obalem zmást. Chcete-li druhému (nebo sami sobě) udělat radost, raději si přečtěte složení vaší zvolené cukroviny. Určitě by nikoho nepotěšila „čokoláda“, která se na jazyku ne, a ne rozpustit a zanechá po sobě mastnou a zvláštní pachuť, která se ani zdaleka nepodobá té pravé čokoládové. Lízátka, bonbony, po kterých zůstane váš jazyk obarvený, asi také nebudou ty pravé.

Co letošní Valentýn začít tak trochu jinak?

Upečte své polovičce nějakou dobrotu. Domácí pečení má tu výhodu, že přesně víte, co se uvnitř skrývá! Například domácí muffiny vám zaberou jen 30 minut. Máte-li doma vykrajovátka ve tvaru srdce, můžete upéct jakékoliv sušenky.

Stačí si na internetovém prohlížeči zadat: ,,valentýnské recepty“ a najdete spoustu nápadů, čím potěšit mlsné jazýčky.

Květiny ženu vždy potěší! Ale nemusí potěšit jen ženu. Stačí koupit v řeznictví oblíbený kousek klobásy, salámu nebo čehokoliv, co vás napadne a schovat do květiny.

Darovat můžete také zážitek. Může se jednat o procházku večerním městem, návštěva kina, muzea, koncertu nebo lze také zvolit adrenalinový zážitek. Nabídek je plný internet.

Ať už Valentýn řešíte nebo ne, je dobré si vždy uvědomit, že k prokázání lásky není potřeba zvláštního datumu v kalendáři.