Na výrobce, dodavatele a zpracovatele potravinářských výrobků je z hlediska garance kvality a spolehlivosti kladen stále větší důraz. Dodavatelé certifikovaní v oblasti zajištění bezpečnosti potravin jsou často vyhledáváni obchodními řetězci i maloobchodníky a některé řetězce přímo certifikaci vyžadují.

V souvislosti s tím poskytujeme plnohodnotné poradenství a přípravu provozoven na certifikační audit. Provádíme přípravu a zavedení kompletní dokumentace pro mezinárodně uznávané certifikace FSSC 22000, IFS a BRC. S naší spoluprací proběhne audit vaší provozovny bez starostí a problémů. Samozřejmostí je i nabídka školení personálu ohledně zavádění norem, bezpečnosti potravin i budoucích změn v požadavcích certifikací a auditů.

FSSC 22000

Food Safety System Certification představuje kompletní schéma certifikace pro plnění požadavků na bezpečnost potravin. Certifikace FSSC 22000 je založená na existujících ISO normách a je plně uznávána organizací GFSI (Global Food Safety Initiative). Certifikace je též uznávána obchodními řetězci jako věrohodný důkaz o efektivním plnění požadavků na bezpečnost potravin. Schéma FSSC 22000 se skládá ze samotné normy ISO 22000, sektorově specifických požadavků (PRPs) a specifických požadavků FSSC 22000. Systém FSSC 22000 je určen k certifikaci systémů pro bezpečnost potravin u výrobců zaměřených na výrobu či zpracování živočišných produtků, rostliných produktů podléhajících zkáze, výrobky s dlouhou trvanlivostí, výroba obalů pro potravinářství, jiné ingredience a doplňky jako aditiva, vitamíny, bio-kultury

certifikace priprava provozovny audit

BRC

BRC Global Standard for Food Safety je globálně uznávaným a často žádaným předpokladem pro mnoho obchodních řetězců.  Standard zahrnuje požadavky na pravidla hygieny, plnění systému HACCP a poskytuje rámec mimo jiné pro oblasti kontroly bezpečnosti potravin,bezpečnosti  integrity, kvality a legálnosti.  Standard BRC je plně uznáván organizací GFSI (Global Food Safety Initiative). Certifikace BRC je vhodná pro dodavatele potravin do obchodních řetězců, výrobců přídavných látek a v oblasti stravování

IFS

Mezinárodní standard IFS (International Food Standard) je zaměřený na bezpečnost, kvalitu produktů a zpracování při výrobě potravin s vysokým zaměřením na provozní předpoklady. Předmětem certifikace IFS je výroba a nakládání s nebalenými produkty. Norma IFS je aplikována tam, kde jsou potraviny “zpracovávány” a kde existuje riziko kontaminace produktu během balení. Certifikace IFS vám zajistí soulad s potravinářskou legislativou a možnost dodávat výrobky pod vlastní značkou do řetězců. Celosvětový standard IFS je uznáván organizací GFSI.